• Zručnosti budúcnosti

• Žiaci 7. ročníka sa zúčastnili celodennej aktivity Kariérového poradenstva "Zručnosti budúcnosti 2". Jedná sa o zážitkovú akciu prioritne pre žiakov 7. ročníka ZŠ, cieľom ktorej je bez aktuálneho tlaku na voľbu školy poskytnúť  žiakom priamy zážitok so študentmi  banskoštiavnických stredných škôl, získať povedomie o dôležitosti školských výsledkov a rozhodnutí. Naši siedmaci sa tak zoznámili so strednými školami v Banskej Štiavnici a so zručnosťami, ktoré budú potrebovať v zamestnaní.

• Deň pôvodných odrôd jabĺk

• 21. október je každoročnou oslavou jabĺk a sadov. Poukazuje na rozmanitosť odrôd jabĺk v jednotlivých lokalitách a cieľom je uznanie a udržiavanie ich prínosu pre spoločnosť. V základnej škole sme si pripomenuli tento deň súťažou o naj jabĺčko, súťažami a ochutnávkou jabĺk, šťavy z jablka, jabĺčkami namočenými v karameli, ktorý nám pripravili piataci. Výhercami v súťaži boli Bianka z 1. ročníka v kategórii najkrajšie jabĺčko a žiaci 7. ročníka v kategórii najväčšie jabĺčko. Výhercom gratulujeme a tešíme sa opäť o rok.

Aj v našej školskej družine oslávili Deň Jablka. V tento deň prebiehali aktivity s touto témou. Deti sa oboznámili s prospešnosťou jablka pre ľudské zdravie, s možnosťami jeho spracovania, konzumácie. Deti jedli jabĺčka v surovom stave, na koláči a pili aj vlastnoručne vyrobenú jablčnú šťavu. Sprievodnou akciou boli aj tvorivé dielne na tému Najkrajšie jabĺčko a rôzne súťaže. Na záver sme mali vyhodnotenie.

• Okresné kolo cezpoľného behu

• Žiaci našej školy sa 17.10.23 prvý krát zúčastnili na okresnom kole cezpoľného behu v Banskej Štiavnici. V tvrdej konkurencii ôsmich škôl, vďaka čomu mali v kategóriách viac viac ako dvadsať súperov, sa im nepodarilo presadiť na stupne víťazov. Najlepší výkon podali Patrik Popálený a Lukas Sabo, ktorí obsadili 6.miesto vo svojich kategóriách.

• Prírodoveda u štvrtákov

• Počas vychádzky v parku hľadali žiaci prírodniny a iné zaujímavosti (aj nezaujímavosti) v prírode podľa pokynov. Nájdené veci umiestňovali do tabuľky na správne miesto a po návrate do školy odprezentovali svoje nálezy pred celou triedou.

• Vlastnosti plynov v 6. ročníku

• Fyzika je prírodná veda, ktorá skúma a vysvetľuje prírodné javy. Názov pochádza z gréckeho slova fyzis – príroda. Skúmaniu prírodných javov sa hovorí vedecké bádanie. Na hodine fyziky v 6. ročníku sa žiaci učili  vlastnosti plynov. Nebola to obyčajná hodina, ale doslova ohňová show plná bádania.

• Exkurzie v podnikoch v Banskej Štiavnici

• Žiaci ôsmeho ročníka, v rámci predmetu Technika, pre rozhľad a možné uľahčenie výberu budúceho povolania, absolvovali exkurzie v podnikoch v Banskej Štiavnici: Falco a Sittrans. Spoznali nielen nové pracovné príležitosti, ale vnikli aj do technológie výroby. Prešli celým výrobným procesom a dostali odpovede na množstvo zvedavých otázok, ktoré by im v škole ani nenapadli.

• Výtvarná výchova 8. ročník

• Maľujeme s prírodou - krajina, prírodné materiály, svetlo, farby, ťahy štetca, dôvtip, kreativita ... to všetko vieme využiť na hodinách výtvarnej výchovy. Pozrite sa čo sme vytvorili...

• Koláčik na hodine Techniky

• Siedmaci si na hodine Techniky vyskúšali (niektorí prvýkrát) pečenie. Ako sa hovorí: "Čo si navaríš, to si aj zješ!" a tak, čo si napiekli, aj zjadli. Koláč sa vydaril, všetkým chutil.

Ďakujeme Komunitnému centru za poskytnutie priestorov.

• Oznam - krúžky

• Vedúci záujmových útvarov oznamujú, že Robotický krúžok sa bude konať každý utorok (vrátane zajtrajška) - I. stupeň od 13:30 do 14:15 a II. stupeň od 14:15 do 15:00. Športový krúžok 1.-3. ročník v pondelok (začneme 25.09.2023) od 13:30 - 14:15 a ostatné ročníky v stredu (20.09.2023) od 13:30 do 14:15. Výtvarný krúžok a krúžok Zelená škola sa bude striedať v intervale párny-nepárny týždeň vo štvrtok 13:00 - 14:30. Bližšie informácie Vám poskytnú vedúci záujmových útvarov.

• Vážení rodičia,

v piatok 22.09.2023 bude prevádzka materskej školy a školského klubu detí do 15:00.

Za porozumenie ďakujeme.

• Elokované pracovisko ZUŠ

• Elokované pracovisko ZUŠ Banská Štiavnica ponúka našim žiakom v školskom roku 2023/2024 možnosť navštevovať tanecčný a hudobný (spev) odbor na pobočke v našej základnej škole.

• Otvorenie školského roka 2023/2024

• Prázdniny sa skončili, začína škola. Stretli pred školou, aby sme odštartovali kolotoč učenia, písomiek, smiechu.

Školský rok 2023/2024 otvorili príhovorom starosta obce Martin Kminiak a riaditeľka školy Mgr. Petra Slobodová. Po príhovoroch žiaci 9. ročníka uviedli nesmelých prváčikov do školského stavu pasovaním. Potom sa žiaci presunuli do svojich tried, kde im triedni učitelia dali prvotné informácie.

Prajeme všetkým učiteľom a žiakom úspešný školský rok 2023/2024.

• Čo šepká les 2023

• Dnes 19. júna 2023 sme sa so žiakmi 6. ročníka – Hankou Binderovou, Tomášom Kružlicom a Laurou Ladzianskou zúčastnili súťaže „Čo šepká les“. Súťažili v poznaní fauny a flóry 🦅🦆🌳, stôp a hlasov lesnej zveri 🐦🐸🦌, poľovných psov 🐕, v zručnosti v sadení stromčekov 🌿, v zhotovovaní vtáčej búdky, ako aj v streľbe na laserovej strelnici 🎯. Konkurencia bola naozaj dobrá, no perfektnou prípravou sa naši žiaci v kategórii družstiev umiestnili na úžasnom 1. mieste 🥇 🏆. V kategórii jednotlivcov sa umiestnil Tomáš Kružlic na výbornom 2. mieste 🥈. Ďakujeme pani učiteľke za prípravu, organizátorom za skvelú súťaž v duchu fair-play a samozrejme našim žiakom, ktorí ukázali, to najlepšie, čo v nich je.Zo súťaže sme si odniesli nie len skvelý pocit z víťazstva, ale aj nové poznatky a skúsenosti, ktoré určite ešte využijeme.