• Čo šepká les 2023

• Dnes 19. júna 2023 sme sa so žiakmi 6. ročníka – Hankou Binderovou, Tomášom Kružlicom a Laurou Ladzianskou zúčastnili súťaže „Čo šepká les“. Súťažili v poznaní fauny a flóry 🦅🦆🌳, stôp a hlasov lesnej zveri 🐦🐸🦌, poľovných psov 🐕, v zručnosti v sadení stromčekov 🌿, v zhotovovaní vtáčej búdky, ako aj v streľbe na laserovej strelnici 🎯. Konkurencia bola naozaj dobrá, no perfektnou prípravou sa naši žiaci v kategórii družstiev umiestnili na úžasnom 1. mieste 🥇 🏆. V kategórii jednotlivcov sa umiestnil Tomáš Kružlic na výbornom 2. mieste 🥈. Ďakujeme pani učiteľke za prípravu, organizátorom za skvelú súťaž v duchu fair-play a samozrejme našim žiakom, ktorí ukázali, to najlepšie, čo v nich je.Zo súťaže sme si odniesli nie len skvelý pocit z víťazstva, ale aj nové poznatky a skúsenosti, ktoré určite ešte využijeme.

• Z krúžku Malý záhradník

• Na krúžku Malý záhradník sa učíme, ako sa starať o záhradu, kvietky , všetko živé aj neživé. Aby sme lepšie pochopili, ako sa zo semienka stane rastlinka – reďkovka, mrkvička, žerucha,... vypestovali sme si priesady, vytvorili vyvýšené záhony, polievali, okopávali a nakoniec pochutnali na všetkých dobrotách, ktoré sme si vypestovali.

• Tvorivá prírodoveda 🌲🌳🌿☘️🌾

• Rast rastlín, liečivé a jedovaté rastliny, strom a význam lesa - tematický celok, ktorý sme zhrnuli vo vlastnej knihe. A aby sme neostali len v teórii, niekoľko rastlín sme zasadili a teraz pozorujeme ich rast a vývin.

• Medzinárodný deň detí

• Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Dňa 02.06.2023 sme oslávili deň detí v našej škole. Program, ktorý pripravila kultúrna komisia, pán riaditeľ z Múzea a učitelia zo školy a škôlky bol naozaj bohatý. Pripravili popoludnie plné tvorivosti, športových aktivít, zábavy a detskej radosti. Večer sme zakončili pozorovaním Mesiaca a Venuše s Hvezdárňou a planetáriom Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Tí najodvážnejší zostali na „nocovku“ v stanoch. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili ku krásnemu popoludniu.

• Hlasitá skúška sirény

• Oznamujeme Vám, že dňa 9. 6. 2023 (t.j. piatok) o 12:00 hod. prebehne hlasitá skúška sirény umiestnenej na budove základnej školy. Vyučovací proces nebude nijako narušený.