• Fašiangy 2024 v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Fašiangy 2024.

Fašiangové šišky to je maškrta. Spoločne s tetami z OZ Mýto sme v ŠKD vyprážali šišky, dochutili a nakoniec všetky zjedli. Ďakujeme tetuškám, že nám ukázali ako sa pripravujú šišky. Na záver deti zaspievali a poďakovali za výborné šišky. Okrem chutných šišiek sme v škole pokračovali v karnevale, zahrali sme si rôzne hry, aj zatancovali.

Prežili sme dve príjemné popoludnia.

• Karneval 2024

• Posledný utorok pred pôstom sa konal v základnej škole karneval. Masiek bolo neúrekom, zapojili sa žiaci z 1. aj 2. stupňa, pani učiteľky a pán učiteľ. Prišli nás pozrieť aj kamaráti zo škôlky. Spolu sme tancovali, zabávali sa a oslavovali.

Všetkým maskám ďakujeme, pani učiteľkám a pánovi učiteľovi ďakujeme za výzdobu a program.

• Remeslá

• Prenčov je dedina, kde sú tradičné remeslá stále živé. Žiaci 5.ročníka navštívili pána Kanaloša, ktorý im ukázal ako sa z kmeňa stromu rodí pod rukami majstra koryto. Sledovali nielen postup práce, ale spoznali aj tradičné náradie a stroje potrebné pri výrobe, spracovávaní či konečnej úprave remeselných výrobkov. Pani Kanalošová zvedavých tovarišov pohostila, aby nevyhladli a na pamiatku každý dostal usmiatu varešku. Takto sa hodina nudnej Techniky premenila na veľmi zaujímavý a podnetný výlet.

Celej rodine p.Kanaloša aj jeho bratovi ďakujeme za možnosť nahliadnuť do kráľovstva topoľových korýtok a prajeme im, aby remeselné dedičstvo odovzdali jedného dňa svojim synom, našim žiakom.

• Návšteva knižnice

• Tak ako každý prvý pondelok v mesiaci, aj vo februári, sme so ŠKD zavítali do knižnice v KC. Rozbalili sme si nové knižky, ktoré si deti priali mať pod stromčekom v našej knižnici. Niektorí si ich už aj zapožičali čo nás teší, že deti majú pozitívny vzťah k čítaniu. Prečítali sme si niečo z novej knihy Harry Potter. Deti nakreslili, čo si našli pod vianočným stromčekom. Na záver sa deti poďakovali knihovníčke Laure a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.