19.11. tento deň upozorňujeme symbolicky na dôležitosť ochrany detí pred násilím. Hlavnou myšlienkou podujatia je „Aby bolo deti lepšie počuť“ - BUBNOVAČKA.
Naša škola sa zapojila do tohto podujatia, pretože NÁM TO NIE JE JEDNO.
19.11. tento deň upozorňujeme symbolicky na dôležitosť ochrany detí pred násilím. Hlavnou myšlienkou podujatia je „Aby bolo deti lepšie počuť“ - BUBNOVAČKA.
Naša škola sa zapojila do tohto podujatia, pretože NÁM TO NIE JE JEDNO.
Tento týždeň si naši žiaci porovnali svoje vedomosti z cudzieho jazyka. Konalo sa školské kolo
Olympiády v anglickom jazyku. Súťažilo sa v dvoch kategóriách.
V mladšej kategórii ( 5. – 7. ročník ) sa víťazom stal Dominik Zadubanec, na 2. mieste skončil Maxim
Belák a 3. miesto patrí Martinovi Kandovi. Staršiu kategóriu reprezentovali iba dvaja žiaci, a to Jorik
G. Pecník ( 1. miesto ) a Laura Ladzianska ( 2. miesto ).
Víťazi ( teda Dominik a Jorik ) postupujú do okresného kola.
Všetkým patrí vďaka za to, že našli odvahu bojovať, tým mladším o to viac, že sa nebáli starších
súperov. Blahoželáme !
Symbolický prejav smútku nad smerovaním slovenského školstva.
Dňa 13.11. si pripomíname Deň Guinnessových svetových rekordov a tak sme sa v základnej škole rozhodli rozhýbať žiakov a vytvoriť Školskú knihu rekordov. Po druhej vyučovacej hodine nám žiačky 8. ročníka priblížili v prezentácii, čo sú to rekordy a prečo sa zapisujú. Deviataci sa ujali vedenia skupín. V každej triede čakala žiakov iná súťaž, v ktorej si zmerali sily a hľadal sa ten najlepší z najlepších. Všetci súťažili s veľkým elánom a zvládli všetky zadané úlohy na výbornú. Zistili sme, kto je najlepší z najlepších, ich výkony budú zapísané v školskej knihe rekordov. A celá škola vytvorila spoločný rekord – živá reťaz žiakov a učiteľov. Ale zistili sme, že nám chýbali tí najmenší, aby sme živou reťazou spojili materskú školu so základnou školou. A preto vieme, že v roku 2025 určite zapojíme aj našich kamošov zo škôlky a prekonáme rekord tohto roku. A samozrejme za víťazstvo patrí každému ocenenie, takže tí najlepší získali diplom a odmenu.
Vidíme, či ich o rok niekto prekoná.
Pri príležitosti Dňa Guinnessových svetových rekordov budeme v škole organizovať DEŇ ŠKOLSKÝCH REKORDOV.
Tešíme sa.
Guinnessova kniha rekordov vyšla prvýkrát v roku 1954. Obsahuje zbierku svetových rekordov, ľudských úspechov a extrémov prírody. 12.11.2004 sa predal 100 000 000. výtlačok tejto knihy. Deň Guinnessových svetových rekordov sa oslavuje od roku 2005 a inšpiruje ľudí k pokusom o prekonanie rekordov.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Stromy, kríky a hríby.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Tekvicové tvorenie v našej ŠKD.
Niektoré deti si doma vyrezali tekvice za pomoci rodičov. A s niektorými sme si tekvice spoločne namaľovali v ŠKD. Na záver sme mali vyhodnotenie, deti dostali diplom a sladkú odmenu za perfektnú tekvicu😊🎃
Vyvrcholením týždňa zdravej výživy bola dnešná super akcia na školskom dvore našej škôlky Lienky, do ktorej sa okrem detí, zapojili aj rodičia. Spolu s receptom priniesli rôzne zdravé dobroty, ktoré všetkým chutili, za čo chceme veľmi pekne poďakovať. Zároveň ako " Zelená škola" sa snažíme minimalizovať odpad, preto jediný, ktorý sme vyprodukovali, deti odniesli do kompostkoviska. Prišli aj naši kamaráti zo ZŠ, s ktorými sa deti srdečne zvítali a pripomenuli si škôlkárske časy.
V deviatom ročníku sa na hodinách predmetu “Ochrana prírody a poľovníctvo” venujeme dendrológii - vede, študujúcej dreviny. Na jednej z hodín sme skúmali asimilačné orgány rastlín - listy, pomocou mikroskopu. Žiaci sa naučili, ako vytvoriť jednoduchý preparát z listu, oboznámili sa s krycím a podložným sklíčkom. Vyskúšali si manipuláciu s mikroskopom a pozorovanie preparátov pri rôznom zväčšení.
A čo videli? Žiaci vytvorili dva druhy preparátov. V jedinom pozorovali pokožku listu, kde videli pokožkové bunky a prieduchy, ktoré slúžia na výmenu plynov. V druhom preparáte tvoril priečny rez listu, na ktorom videli všetky bunky, z ktorých sa list skladá. S bádaním určite nekončíme pretože, aby sme prírodu mohli lepšie chrániť, musíme ju lepšie spoznať.
Dnes, 21.10.2024, sme v našej škole zorganizovali vcelku zaujímavý deň, ktorý sa medzi sebou dobre vypĺňa. Začiatok akcie sme uviedli prezentáciou, ktorú si pripravili ôsmaci. Súvisle prebiehala aj súťaž o najkrajšie jablko školy - toto ocenenie získali taktiež ôsmaci. Svoje zručnosti - v strúhaní, čistení, vystrihovaní, kŕmení sa - si mohli žiaci vyskúšať a spoločne sa zabaviť. Ďalším stanoviskom bolo tvorivé písanie - rozhovor jablka a červíka, Keby som bol stromom..., tvorivé dielne, Stromy – priraďovanie plodov a listov k jednotlivým druhom stromov,... Veľkým spestrením dopoludnia bola ochutnávka - jablkové koláče, šťavy, samotné jabĺčka, želé plátky.
Ďakujeme týmto spôsobom učiteľom, ktorí aktivity viedli a taktiež aj rodičom, ktorí spolu s deťmi pripravili chutné dobroty z jabĺk!
Čaká nás zaujímavý program, aktivity a niečo dobré do bruška.
Že chémia nemusí byť len “bifľovanie”, ale aj zábava sa presvedčili žiaci 8. ročníka. V rámci témy chemická väzba, sme si vraveli, že: “iónová väzba vzniká pôsobením elektrostatických príťažlivých síl opačne nabitých iónov.” A čo to je elektrostatické pole, sme si ukázali na jednoduchom pokuse so železnými pilinami.
V prvom ročníku sa venujeme na hodinách “Ochrana prírody a poľovníctvo” téme LES. Rozprávame sa o jeho funkciách, o tom, že je domovom veľkého množstva rastlín a živočíchov a že sa skladá zo živých aj neživý zložiek, ktoré sú rovnako dôležité. Na jednej z hodín žiaci vyrábali koláž z obrázkov. Téma bola jasná LES. Vyberali obrázky, ktoré s lesom súvisia a plagáty doplnili aj svojími kresbami. Práca v skupinách je náročná na koordináciu, komunikáciu a spoluprácu. Žiaci však spolupracovali výborne!
Do fotogalérie bol pridaný nový album 16.október- SVETOVÝ DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY 🍎🍐🍌🥦🥕🥗.
Dnes sme si v ŠKD pripomenuli Svetový deň zdravej výživy. Rozprávali sme sa o zdravom stravovaní a pripravili sme si veľa dobrôt: šaláty, ovocné poháre a čerstvé šťavy. Všetci sme si poriadne pochutili.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Podeľme sa o zdravý recept.
Veľkí sa rozhodli pomôcť malým... A takto pekne spolupracovali.
Powered by aSc EduPage