• MOŽNOSŤ POUKÁZAŤ 2% DANE Z PRÍJMU PRE ZŠ s MŠ FERDINANDA COBURGA

• DOBRÍ ĽUDIA!

Obraciame sa na vás s prosbou poskytnúť 2% dane z príjmu pre občianske združenie ODKAZ COBURGOVCOV - História v službách budúcnosti.

Medzi hlavné ciele OZ patrí rozvoj obce Svätý Anton, ZŠ s MŠ Ferdinanda Coburga vo Svätom Antone a Múzea vo Svätom Antone.

Podporou OZ pomôžete aj našej škole. Doteraz každý rok sme podporili finančne aj ZŠ s MŠ Ferdinanda Coburga, resp. folklórny súbor LÚČKA a tak to bude aj v roku 2022.

Viac informácií v časti 2% dane z prijmu.

• Niečo pre našich deviatakov - Online Burza stredných škôl

• Pozývame Vás na vôbec prvú online Burzu stredných škôl Banskobystrického samosprávneho kraja

Banskobystrický samosprávny kraj bude od stredy 9. februára realizovať historicky prvú Burzu stredných škôl. Počas dvoch týždňov sa tu postupne predstaví viac ako 80 škôl formou video-vizitky i živého video-rozhovoru so záujemcami o štúdium.

Burza sa bude konať v online priestore, na YouTube kanáli Idem na strednú.

Prebiehať bude v pracovných dňoch od stredy 9. februára do piatku 18. februára vždy v čase od 15:30 do 18:00. Samotná Burza dá priestor viac ako 80 stredným školám, rozdeleným do jednotlivých dní podľa okresov.

Na každý deň je naplánovaných priemerne desať škôl, ktoré sa predstavia nielen video-vizitkou, ale záujemcovia budú mať možnosť spojiť sa so zástupcami škôl aj prostredníctvom živého video-rozhovoru prostredníctvom platforiem Zoom, Google Meet, alebo Teams. Presný rozpis bude zverejnený na webe www.idemnastrednu.sk aj na Facebooku.

• Veľké ĎAKUJEME

• Náš knižný kútik je o niečo krajší. Pán Miroslav Hudák škole daroval sedačku, podsedáky a taburetky, ktoré budú využívať žiaci pri čítaní, doučovaní, trávení času po škole. Určite ich zajtra čaká prekvapenie, keď do knižného kútika vkročia a nájdu nové sedenie. Darcovi patrí veľké ĎAKUJEME. Spolu tvoríme priestor pre naše deti.

• Múzeum ako učebňa

• Žiaci ôsmeho ročníka hľadali na predmete Ochrana prírody a poľovníctvo odpovede na otázky týkajúce sa poľovníckej expozície múzea. Hľadali, bádali, objavovali, písali a hodnotili poľovnú zver, jej prirodzené prostredie, postavenie v prírode a mnoho iných zaujímavostí.